Manikür - Pedikür

manikur-pedikur

Manikür - Pedikür

Manikür ve Pedikür


Manikür ve pedikür, güzellik salonlarında sunulan en yaygın tedavilerden ikisidir. Her ikisi de kısa sürede yapılabilecek nispeten basit prosedürlerdir ve ellerinizin ve ayaklarınızın görünüşünde büyük bir fark yaratabilirler. Manikür veya pedikür almayı düşünüyorsanız, her tedavi hakkında bilmeniz gereken birkaç şey vardır. Bu bilgilerle hangisinin sizin için doğru olduğuna dair bilinçli bir karar verebilirsiniz.


Manikür ve pedikür, genellikle birlikte yapılan iki güzellik tedavisidir. Manikür tırnaklar ve eller için bir tedavi iken, pedikür ayak ve ayak parmakları için bir tedavidir.

Manikür ve pedikür salonlarda, kaplıcalarda veya evde yapılabilir. En temel manikür veya pedikür, tırnakların kırpılmasını ve şekillendirilmesini ve ayrıca cila uygulanmasını içerecektir. Daha ayrıntılı tedaviler pul pul dökülmeyi de içerebilir ve parafin mumu kullanımı.

Manikür ve / veya pedikür almakla ilgileniyorsanız, aklınızda bulundurmanız gereken birkaç şey vardır. İlk olarak, temiz ve saygın bir salon veya spa seçtiğinizden emin olun. İkinci olarak, tedavinizi yapan teknisyenin deneyimli ve nitelikli olduğundan emin olun. Son olarak, tedavinizle ilgili endişelerinizi veya tercihlerinizi bildirdiğinizden emin olun.


Manikür ve Pedikürünüze Nasıl Bakılır?

Bu evde veya bir salonda yapılabilir. Salon manikürleri ve pedikürleri genellikle evde yapılanlardan daha pahalıdır, ancak bir profesyonel tarafından yapılma avantajı sunarlar.

Kendi manikür ve pedikürünüzü yapmaya karar verirseniz, aklınızda bulundurmanız gereken bazı şeyler vardır. İlk olarak, gerekli tüm malzemelere sahip olduğunuzdan emin olun. Bunlar oje, tırnak makası, zımpara tahtaları ve losyonu içerir.

Ardından, tırnaklarınıza zarar vermekten kaçınmaya dikkat edin. Onları çok kısa kesmemeye dikkat edin ve üzerlerinde sert kimyasallar kullanmayın.

Son olarak, Mani Pedi'nizden sonra ellerinizi ve ayaklarınızı nemlendirmeyi unutmayın. Bu, cildinizin sağlıklı görünmesini sağlar ve tırnaklarınızın kırılgan olmasını önler.


Ankara Altındağ Mamak Beşikkaya Karapürçek Hüseyingazi Manikür - Pedikür Güzellik salonu

Manikür - Pedikür